آلودگی هوا مرگ تدریجی

افغانستان خبرها صحت
Spread the love

آلودگی هوا، مرگ تدریجی
آلودگی هوا معظل نگران کننده برای شهروندان کابل، با گذشت هر سال آلودگی هوا بیشتر شده است، و شهروندان کابل از این اوضاع شاکی اند.
شهرام؛ یکی از باشنده شهر کابل، از آلوگی هوا شکایت داشته و می گوید: "با آمدن فصل زمستان بیشتر شهروندان شهر کابل از ذغال سنگ، تایر کهنه و پلاستیک برای گرم ساختن خانه های شان استفاده می کنند؛ و بیشتر آب و هوا را آلوده میسازند".
منیژه یکی دیگر از شهروند شهر کابل می گوید: "که بلند بودن مواد سوختی و نبود برق کافی در شهر کابل مردم را وادار ساخته است، که مواد سوختی دودزا از قبیل؛ زغال سنگ، رابر و پلاستیک جهت گرم ساختن خانه های شان استفاده کنند و گشت گذار را برای مردم دشوار ساخته است".
داکتر فرید بیات؛ متخصص امراض گوش وگلو بیان میکند: "که آلودگی آب و هوا اثرات منفی و خطرناک بالای تمام شهروندان کابل دارد و این آلوگی باعث امراض سیستم تنفسی و دیگر امراض مختلف میشود و کودکان بیشتر در معرض خطر قرار دارند".
حسن غلامی؛ رئیس صحت محیطی و محیط زیست می گوید: "که ۲۶ در صد مرگ و میر در افغانستان ناشی از آلودگی آب و هوا میباشد"، همچنان آقای حسن غلامی می افزاید: "که که با رسیدن فصل زمستان آلودگی آب و هوا نگران کننده است و جان شهروندان کابل را تهدید میکند".
با گذشت هر سال آلودگی آب و هوا بیشتر از سالهای قبل شده و این در حالیست که اداره محیط زیست سرپرست ندارد.

خبرگزاری توانا
ملینا سادات
تصویر؛ حکیم مظاهر

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *