افغانستانگزارش ها

هفت هزار بست معلمین و کارمندان اداری در 8 ولایت افغانستان اعلام گردید.

مسوولین در وزارت معارف نزدیک به هفت هزار بست پنجم و ششم معلمین و کارمندان اداری ولایات غربی و شرقی را اعلام کرده می‌گویند، که روند توزیع فورم این بست‌ها چهار روز بعد آغاز می‌گردد.
به گزارش خبرگزاری توانا؛ مسوولین این وزارت امروز شنبه(24 ثور سال 1401 هجری خورشیدی ) در یک نشست خبری، در کابل اعلام کردند، که بست‌های خالی معلمین و کارمندان اداری وزارت معارف در ولایات دیگر کشور نیز به زودی اعلام می‌شود.
مولوی اول‌گل ایوبی رئیس عمومی منابع بشری وزارت معارف گفت: ” ما امروز 6996 بست خالی معلمین و کارمندان اداری را در ولایات، هرات، فراه، غور، بادغیس، نورستان، کنر، لغمان و ننگرهار اعلام کردیم و روند توزیع فورم این بست‌ها را چهار روز بعد آغاز می‌کنیم”.
وی بیان داشت: “از مجموع بست‌های خالی اعلام شده 2هزار و 777 بست آن مربوط خانم‌ها و 4هزار و 219 بست دیگر مربوط معلمین مردانه می‌باشند”.
به گفته رئیس عمومی منابع بشری وزارت معارف از شمار بست‌های یاد شده 700 بست آن، بست‌های اداری و متباقی بست‌های معلمین است، که پروسه استخدام آن، تا دو هفته دیگر تکمیل گردیده و افراد شایسته این بست‌ها‌را اشغال می‌کنند.
مولوی ایوبی افزود: “بعد از اعلام بست‌ها تا 12 روز دیگر فورم استخدام توزیع می‌شوند، و جهت سهولت برای متقاضیان فورم‌ها در سطح تمام ولسوالی‌ها و مراکز ولایات توزیع می‌شود”.
رئیس عمومی منابع بشری وزارت معارف گفت: “تیم مختلط متشکل از نماینده‌های اداره اصلاحات اداری و ریاست عمومی منابع بشری برای تطبیق برنامه‌ها به ولایات اعزام می‌گردد”.
مولوی ایوبی با بیان اینکه ما معلمین خیالی داریم گفت: ” به اساس تخمین ما در سراسر کشور 15 هزار بست معلمی خالی داریم، اما رهبری امارت اسلامی برای ما 20 هزار بست اضافی داده، که در آینده نزدیک کمبود معلمین را حل خواهیم کرد”.
مولوی نورالحق معاون اداره امور امارت اسلامی گفت:” اعلام حدود هفت بست خالی معلمین یک خبر خوش برای ما است،که باید در روند استخدام شفافیت در نظر گرفته شده و افراد شایسته استخدام گردد”.
وی با بیان اینکه معلم اساس و بنیاد جامعه می‌باشد، تاکید کرد: “که باید معلمین استخدام گردد، تا نسل آینده را درست تربیت کرده و برای ترقی و پیشرفت کشور مفید واقع شوند”.
در همین حال مولوی عبدالخالق صادق معین تضمین کیفیت وزارت معارف گفت: “اعلام حدود هفت هزار بست معلمین برای اداره ما یک افتخار است، یعنی اینکه نزدیک به 7 هزار شغل جدید را ایجاد کردیم”.
معین تضمین کیفیت وزارت معارف هم بر شفافیت پروسه استخدام تاکید کرده گفت: “معلمین باید به اساس توان و دانش خویش انتخاب گردند، نه بر اساس واسطه یا مسایل دیگری”.
این درحالی است، که حدود یک ماه قبل ریاست عمومی منابع بشری وزارت معارف بیش از 1900 بست خالی معلمین را در ولایت کابل اعلام نموده و پروسه استخدام آنرا تکمیل کردند.
سید احمد راشد کاشفی

مطالب مشابه

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to top button