کمال الدین مایار، با هزینه بیش از یک میلیون دالر کشتارگاه مرغ در مزارشریف راه اندازی کرد

افغانستان گزارش ها
Spread the love

مزارشریف یکی از شهرهای بزرگ در شمال افغانستان و قلب تپیده‌ی اقتصاد ولایت‌های شمالی محسوب می‌شود‌.
با تحولات اخیر اقتصاد کشور سیر نزولی را طی می‌‌کند، اما امارت اسلامی و تاجران ملی در تلاش بهبود وضعیت اقتصادی استند.
به گزارش خبرگزاری توانا: کمال الدین مایار، با سرمایه گذاری یک میلیون و یکصد هزار دالر کشتارگاه مرغ را در شهرمزارشریف برای نخستین بار راه اندازی کرده است او می‌گوید: “در کشتارگاه مرغ زمینه کار برای 40 نفر با ذبح 16 تن مرغ و عرضه آن در بازارهای داخلی در روز فراهم شده است”.
آقای مایار بر این باور است، که این کشتارگاه گوشت مرغ مورد نیاز بازار داخلی ولایت بلخ و ولایات همجوار را فراهم می کند، و مرغ‌ها قبل از ذبح شدن توسط متخصصین بررسی می شوند، تا مریض نباشند، یا امراضی را به مردم انتقال ندهند.
اسدالله اسدی، عضو اتاق تجارت و سرمایه گذاری ولایت بلخ در این زمینه اظهار داشت: “چنین اقداماتی برای پیشرفت اقتصادی مفید و ستودنی است و باید حکومت از این کشتارگاه مرغ و از سرمایه‌گذاری این چنینی استقبال و حمایت کند”.
مولوی قدرت الله طارق شهردارشهرمزارشریف نیز در مراسم افتتاح این کشتارگاه به رسانه ها گفت: “راه اندازی کشتارگاه مرغ باعث جلوگیری از شیوع و پخش امراض در میان شهروندان می شود، و ما خواهان این هستیم که جلو افرادیکه مواشی و مرغ‌ها را در کنار سرک‌ها ذبح می کنند، گرفته شود.
وی خاطر نشان ساخت: “کشتارگاه مواشی از قبیل گاو، گوسفند و بز بزودی در شهرمزارشریف راه اندازی خواهد شد، تا از کثافت، خون، بو و تعفن حاصل از کشتار مواشی و مرغ در سطح شهر جلوگیری شود”.

محمد صادق رضائی

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *